مبلمان باغی, دکوراسیون فضای باز و باغ و ویلا, مقالات

معرفی 5 ایده دکوراسیون فضای باز (حیاط ، آلاچیق ، بالکون و فضای سبز)

ایده دکور فضای باز

معرفی 5 ایده دکوراسیون فضای باز + لینک خرید تجهیزات

شما می توانید با پرداخت هزینه ای اندک، فضای باز خود را به بهترین شکل تزیین کنید. تنها کار مهمی که باید برای تجهیز فضای تراس، بالکون، باغ، ویلا یا کسب و کار خود انجام دهید، خرید تجهیزات مناسب است. این تجهیزات باید ویژگی های منحصر به فردی داشته باشند تا بتوان از آنها در فضای باز استفاده کرد.

به طور مثال محصولات دسته بندی میز و صندلی باغی تمامی این ویژگی ها را دارند. ما در ابتدای این مقاله به بررسی مشخصات تجهیزات فضای باز می پردازیم. سپس 5 ایده دکوراسیون فضای باز را به شما معرفی می کنیم. این ایده ها را می توان در فضاهای کوچک یا باغ های بزرگ اجرا نمود.

ویژگی ها و مشخصات تجهیزات فضای باز

قبل از آنکه ایده دکوراسیون فضای باز را اجرا کنید باید بدانید که از چه عناصر با چه ویژگی ها و مشخصاتی می توان در فضای باز استفاده کرد. به طور مثال محصولاتی که در دسته بندی مبل حصیری قرار دارند، تمامی ویژگی های زیر را داشته و می توان از آنها در فضای باز استفاده کرد. شما باید این ویژگی ها را برای تأمین تمامی تجهیزاتی که در ایده دکوراسیون برای بالکون به شما معرفی می کنیم در نظر بگیرید:

شماره 1 :مقاومت بالا

اگر می خواهید فضای باز خود را به نحو احسن تزیین کنید باید تمام تجهیزاتی که در این فضا استفاده می کنید در مقابل شرایط مختلف آب و هوایی مقاومت داشته باشند. تجهیزاتی که در کنار محیط های مرطوب مانند استخر یا آبنما از آنها استفاده می شود باید در مقابل رطوبت مقاومت خوبی داشته باشند.

همچنین میز و صندلی مورد استفاده در فضای باز باید در برابر تابش شدید نور خورشید یا برش برف و باران نیز مقاوم باشند. در غیر این صورت عمر آنها کوتاه خواهد شد و ایده دکوراسیون فضای باز شما با شکست مواجه می شود. البته ما به شما پیشنهاد می کنیم که در فصول سرد سال این تجهیزات را به انبار ببرید تا طول عمر آن ها چند برابر شود.

ایده دکوراسیون فضای باز

ایده دکور باغی

شماره 2: رنگ ثابت

هیچ چیز مانند یک میز و صندلی یا دیوار رنگ و رو رفته، فضای باز شما را تحت تأثیر قرار نمی دهد. از هر ایده برای دکوراسیون فضای باز که استفاده می کنید باید عناصر را مقاوم در برابر تابش نور خورشید انتخاب کنید. نور خورشید در درازمدت رنگ اجزای مختلف را تغییر می دهد. مگر آنکه این تجهیزات مقاوم در برابر نور خورشید باشند و رنگ آنها به هیچ عنوان تغییر نکند. بهترین ایده دکوراسیون برای بالکون استفاده از صندلی های پلاستیکی تاشو با رنگ ثابت است.

شماره 3: تناسب تجهیزات با فضای باز

شما باید ابعاد تجهیزات را به گونه ای انتخاب کنید که با فضای باز شما تناسب داشته باشند. در غیر این صورت ممکن است فضای کافی برای استراحت یا تفریح در اختیار نداشته باشید. خوشبختانه ایده دکوراسیون فضای باز به قدری متنوع و گسترده است که می توان از آنها برای تجهیز فضاهای کوچک یا بزرگ استفاده نمود.

قبل از هر اقدامی مساحت فضای موردنظر را اندازه گیری کرده و سپس از مبل یا صندلی مناسب استفاده نمایید. معمولاً مبلمان باغی را برای تجهیز باغ و ویلا استفاده می کنند اما بهترین ایده دکوراسیون برای بالکون، انتخاب میز و صندلی باغی کم جا است. رعایت همین نکات کوچک باعث جذابتر شدن فضای باز شما خواهد شد.

شماره 4: برند معتبر

سعی کنید تنها از تجهیزاتی برای ایده دکوراسیون فضای باز استفاده کنید که توسط برندهای معتبر تولید می شوند. تولیدکنندگان شناخته شده معمولاً از مواد اولیه مرغوب برای تولید محصولات خود استفاده می کنند. این بدان معنی نیست که قیمت محصولات آنها بسیار بالا است. تنوع محصولات این برندها به قدری زیاد است که هر فردی با هر بودجه ای می تواند از آنها برای تزیین فضای باز خود استفاده کند.

ایده دکوراسیون فضای باز

ایده دکور فضای باز بالکون

ایده هایی جدید برای دکوراسیون فضای باز

در این بخش می خواهیم 5 ایده دکوراسیون فضای باز را به شما معرفی کنیم که با کمترین هزینه قابل اجرا هستند:

شماره 1: استفاده از مبل حصیری برای حیات خلوت

یکی از زیباترین مبلمانی که می توانید برای حیات خلوت یا فضای باز خود از آن استفاده کنید، مبل حصیری است. این نوع مبلمان در گذشته تنها با استفاده از چوب یا حصیر تولید می شدند اما امروزه برندهایی مانند ناصر پلاستیک، بابل کارپت و نظری مبلمان حصیری را با کیفیتی بالا و از پلیمر مهندسی شده می سازند.

این محصولات ارزان تر و مقاوم تر هستند. مبل حصیری پلاستیکی سبک است و نیازی به نگهداری خاصی ندارد. همچنین از این مدل مبلمان برای تجهیز روف گاردن یا ایده دکوراسیون برای بالکون نیز استفاده می شود. حتی اگر جایی برای مبلمان حصیری ندارید یک سبد یا المان حصیری را در فضای باز خود بگذارید تا حسی از طبیعت را به بیننده القا کند.

 

به دنبال راهنمای کامل خرید صندلی حصیری هستید؟

این مقاله تمام اطلاعات لازم برای خرید صندلی حصیری را به شما ارائه می‌دهد.

با مطالعه این مقاله، دیگر برای خرید صندلی حصیری به هیچ منبع دیگری نیاز نخواهید داشت.

 

 

راهنمای خرید مبلمان حصیری (جامع)

 

 

شماره 2:ترکیبی از گابیون وال و گرین وال برای دکوراسیون فضای باز

چند سالی است که گابیون وال و گرین وال در دکوراسیون جایگاه خوبی پیدا کرده اند. در این دیوارها از یک توری فلزی استفاده می شود و داخل آنها را با سنگ های طبیعی یا مصنوعی پر می کنند. این دیوارها برای جداسازی فضای نشیمن از فضای باز مناسب است. این ایده دکوراسیون فضای باز محیط باغ، ویلا، تراس یا بالکون شما را جذاب تر می کند.

گرین وال ها نیز همین توری های فلزی هستند که در آنها از گل های مصنوعی یا طبیعی استفاده می شود. گل های طبیعی جلوه زیباتری به باغ یا ویلای شما می دهند و می توان آنها را متناسب با نور محل موردنظر انتخاب نمود. ما در این قسمت می خواهیم این دو نوع دیوار را با یکدیگر ترکیب کنیم. شما می توانید از گابیون وال در زیر یک گرین وال زیبا استفاده کنید. این ترکیب بسیار چشم نواز و مدرن است و نظر هر مخاطبی را به خود جلب می کند.

 

ایده دکوراسیون فضای باز

ایده دکور فضای باز

شماره 3: استفاده از چراغ آویز برای روشنایی

شما باید روشنایی فضای باز را نیز تأمین کنید. راه های مختلفی برای روشن کردن فضای باز وجود دارد. همه ما چراغ های پایه دار باغی را دیده ایم اما اگر می خواهید از جدیدترین ایده دکوراسیون فضای باز استفاده کنید، ما به شما چراغ های آویز را پیشنهاد می کنیم. این چراغ ها از سقف آلاچیق آویزان می شوند و بسیار جذاب هستند. اگر محیط شما دکوراسیونی کلاسیک دارد می توانید از فانوس نیز استفاده نمایید.

شماره 4 :جدیدترین ایده دکوراسیون فضای باز برای کشاورزی

همه ما دوران همه گیری کرونا را پشت سر گذاشتیم. بسیاری از افراد اقلام موردنظر را در خانه تهیه می کردند تا از سلامت آن اطمینان پیدا کنند. شما می توانید باغچه ای کوچک در فضای باز خود داشته باشید و در آن گل و گیاه یا سبزیجات بکارید. بسیاری از برندهای معتبر گلدان های پلاستیکی باکیفیتی را تولید می کنند.

اگر می خواهید فضای شما شیک تر باشد می توانید از باغچه هایی با ترمو وال استفاده کنید. با این ایده دکوراسیون برای بالکون، فضایی را برای کشت و کار در تراس یا بالکون ایجاد کنید. برای این کار می توان از پلاستیک، ترمو وال یا باغچه های بتنی استفاده کرد.

شماره 5: سایبان های بدون پایه

برای آنکه نور آفتاب فضای باز شما را غیر قابل استفاده نکند باید از سایبان استفاده کنید. محلی که با میز و صندلی تجهیز می شود بهتر است از نور آفتاب دور باشد. درگذشته سایبان ها به صورت پایه دار بودند و فضایی را اشغال می کردند. اما در مدل های جدید سایبان چتری، پایه ها در کنار تعبیه می شوند و دیگر فضای باز شما کوچک نخواهد شد. با استفاده از این محصولات می توانید از سایه ای مناسب و مطبوع برای گذراندن اوقات خود استفاده کنید. این ایده دکوراسیون فضای باز برای اجرا در مکان های کوچکتر بسیار مناسب است.

سخن پایانی برای ایجاد یک دکوراسیون خلاقانه

برای اجرای ایده دکوراسیون فضای باز باید تجهیزات مناسب را خریداری کنید. این تجهیزات باید در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم باشند. سعی کنید اندازه و تعداد تجهیزات را متناسب با فضای باز خود انتخاب کنید. رنگ این وسایل باید ثابت باشد تا در گذر زمان تغییر نکند. در نهایت بهتر است تا دکوراسیون فضای باز خود را با استفاده از محصولات برندهای معتبر اجرا نمایید.

در این مطلب ۵ ایده جدید برای دکوراسیون فضای باز به شما معرفی کردیم. استفاده از مبل حصیری برای حیات خلوت یا بالکون از جدیدترین ایده دکوراسیون برای بالکون است. ترکیب گابیون وال و گرین وال نیز بسیار مدرن خواهد شد. بهتر است از چراغ های آویز برای تأمین روشنایی فضای باز خود استفاده کنید. شما می توانید باغچه های کوچک از پلاستیک، ترمو وال یا بتن بسازید و در آن به کشت انواع گل و گیاه یا سبزیجات بپردازید.

سایبان های بدون پایه نیز بسیار کاربردی و جدید هستند و فضایی را اشغال نمی کنند. شما می توانید تجهیزات مورد نیاز خود را از طریق فروشگاه دکورایا تهیه کنید. کلیه محصولات این فروشگاه توسط برندهای معتبری مانند نظری، ناصر پلاستیک و بابل کارپت تولید می شود و با ضمانت اصالت و کیفیت به دست شما می رسد.

سؤالات متداول

  • بهترین مبل حصیری کدام است؟

بهترین مبلمان حصیری پلاستیکی توسط برندهایی مانند ناصر پلاستیک، بابل کارپت و نظری تولید می شود. شما می توانید این محصولات را از طریق فروشگاه اینترنتی دکورایا، نمایندگی رسمی این برندها تهیه نمایید.

برای آشنایی با نحوه خرید از دکورایا و همچنین راه‌های ارتباط با ما، به لینک زیر مراجعه کنید.

 

ارتباط با تیم دکورایا

 

  • قیمت سایبان بدون پایه چقدر است؟

سایبان های بدون پایه در ابعاد مختلفی تولید می شوند. قیمت آنها با توجه به متریال مورد استفاده تعیین می گردد. برای اطلاع از قیمت این محصولات می توانید به وب سایت دکورایا مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *