دکوراسیون رستوران و کافی شاپ, مقالات

دکوراسیون رستوران | چیدمان مبلمان و میز و صندلی رستوران

دکوراسیون رستوران

طراحی رستوران یکی از مهمترین عواملی است که برای موفقیت در این صنعت باید به آن توجه کرد. طراحی ورودی رستوران، فضای داخلی و فضای باز رستوران باید درست و با چیدمان مناسب باشد تا باعث جذب مشتریان بیشتر، جلب رضایت آن ‌ها و حتی افزایش سودآوری شود.

چنانچه مشتریان در فضای رستوران احساس راحتی کنند، زمان بیشتری را در آن جا سپری کرده و به صورت ناخودآگاه سفارش های بیشتری را ثبت می کنند. در این مقاله به بررسی عوامل مهم در طراحی رستوران پرداخته خواهد شد. پیش از آن با انواع سبک های رستوران و دکوراسیون آن ها آشنا می شوید.

سبک های طراحی داخلی و دکوراسیون رستوران

طراحی رستوران سنتی
سبک های مختلف رستوران در واقع نشان دهنده سبک و دکوراسیون محیط شما می باشند و طراحی جذاب محیط باعث می شود رستوران شما با سایرین متفاوت باشد. رستوران های امروزی در سبک های کلاسیک ، سنتی و مدرن ساخته می شود. ویژگی بارز سبک کلاسیک استفاده از رنگ های تیره ، سبک سنتی استفاده از مبلمان و المان های نوستالژی و سبک مدرن ایجاد فضایی لوکس و امروزی می باشد.

طراحی رستوران سنتی

برای طراحی رستوران سنتی، می‌توانید از این راهنمایی‌ها استفاده کنید:

 1. طراحی دکوراسیون:

برای طراحی دکوراسیون رستوران سنتی، می‌توانید از المان‌های چوبی و سنگی استفاده کنید. همچنین، استفاده از الگوها و نقش‌های سنتی در دکوراسیون نیز می‌تواند جذابیت بیشتری به رستوران ببخشد.
طراحی رستوران سنتی

 1. رنگ‌ها:

استفاده از رنگ‌های طبیعی و سنتی مانند قهوه‌ای، قرمز، زرد و نارنجی می‌تواند به دکوراسیون رستوران جذابیت بیشتری ببخشد.

 1. نورپردازی:

استفاده از نورپردازی مناسب می‌تواند به دکوراسیون رستوران جذابیت بیشتری ببخشد. استفاده از چراغ‌های سنتی و شمع‌ها نیز می‌تواند به تجربه کاربران اضافه کند.

 1. فضای باز:

در صورت داشتن فضای باز در رستوران سنتی، می‌توانید از المان‌های طبیعی مانند گل، درخت و آبنما استفاده کنید. همچنین، استفاده از مبلمان چوبی و سنتی می‌تواند جذابیت بیشتری به فضای باز رستوران ببخشد.چیدمان رستوران

 1. دکوراسیون داخلی:

برای دکوراسیون داخلی رستوران سنتی، می‌توانید از المان‌های سنتی مانند قالی، پارچه‌های سنتی و نقش‌های دست‌بافت استفاده کنید.

 1. تزئینات:

استفاده از تزئینات سنتی مانند ظروف فلزی، قرقیزی، آینه‌های سنتی و تابلوهای دست‌ساز می‌تواند جذابیت بیشتری به دکوراسیون رستوران ببخشد.
طراحی رستوران کلاسیک

طراحی رستوران کلاسیک

 1. استفاده از المان‌های کلاسیک مانند آینه‌ها، چوب‌های تاریخی و پرده‌های ضخیم.
 2. به کار بردن رنگ‌های تاریخی و کلاسیک مانند قهوه‌ای تیره، بوردو و سبز تیره.
 3. استفاده از مبلمان کلاسیک مانند صندلی‌های چوبی با نشیمن چرمی و میز‌های چوبی با صفحه سنگی.
 4. بهره گرفتن از تزئینات کلاسیک مانند تابلوهای نقاشی، فرش‌های دست‌بافت و ظروف فلزی با طرح‌های قدیمی.
 5. داشتن نورپردازی مناسب با چراغ‌های کلاسیک مانند شمع‌های عطردار و چراغ‌های سقفی.
 6. ایجاد بخشی به عنوان فضای باز رستوران و به کارگیری مبلمانی با رنگ های تیره برای تناسب با طراحی رستوران کلاسیک.

طراحی رستوران مدرن

طراحی رستوران ایتالیایی

 1. استفاده از المان‌های ساده و کم‌جزئی مانند آینه‌های بزرگ، دیوارهای سفید و پرده‌های شفاف.
 2. استفاده از رنگ‌های ساده و مدرن مانند سفید، خاکستری و مشکی.
 3. استفاده از مبلمان مدرن مانند صندلی‌های چرمی با طرح‌های ساده و میز‌های شیشه‌ای با قابلیت تغییر شکل.
 4. استفاده از تزئینات مدرن مانند نقاشی‌های ساده، فرش‌های با طرح‌های ساده و ظروف سفید با طرح‌های ساده.
 5. استفاده از نورپردازی حرفه‌ای با چراغ‌های LED و نورپردازی دیواری.
 6. استفاده از دکوراسیون داخلی مدرن مانند پارچه‌های با طرح‌های جدید و نقش‌های چاپ شده.
 7. استفاده از فضای باز مدرن مانند تراس با میز‌های شیشه‌ای و صندلی‌های فلزی یا پلاستیکی.

طراحی رستوران مدرن

موارد مهم و ضروری برای دکوراسیون، طراحی و چیدمان رستوران

 1. موقعیت مکانی رستوران

محل قرارگیری رستوران بسیار مهم است. باید در نظر داشت که محل رستوران تاثیر بسزایی در جذب مشتریان دارد. رستوران ‌هایی که در مناطق شلوغ و پر تردد قرار دارند، اغلب سودآوری بالایی دارند. همچنین، محل رستوران باید به گونه‌ای باشد که به راحتی قابل دسترسی باشد و مشتریان به راحتی بتوانند آن را پیدا کنند.

 1. طراحی داخلی

  طراحی رستوران فضای باز

طراحی داخلی رستوران باید جذاب و متفاوت باشد. این طراحی باید باعث ایجاد حس خوشایند در مشتریان شود و آن‌ها را به خود جذب کند. طراحی داخلی باید با توجه به نوع رستوران و مخاطبان آن انجام شود. برای مثال، یک رستوران شیک و لوکس باید با استفاده از مصالح گران قیمت، چیدمان مناسب و نورپردازی مناسب طراحی شود. همچنین طراحی رستوران ایتالیایی با طراحی رستوران اسپانیایی، مدرن و یا کلاسیک متفاوت می باشد.

 1. فضای باز

فضای باز یکی از عوامل مهم در طراحی رستوران است. فضای باز باید جذاب و دلنشین باشد و به مشتریان اجازه دهد که در فضای باز لذت ببرند.

محصولات بسیار زیاد و متنوعی برای فضای باز رستوران ها وجود دارد که می تواند در افزایش جذب مشتری و ایجاد فضایی جذاب و دلنشین تاثیر گذار باشند. در ادامه به بررسی تعدادی از این محصولات خواهی پرداخت.

– استفاده از سایبان چتر

طراحی رستوران فضای باز

یکی از پر کاربرد ترین محصولاتی که در فضای باز استفاده می شود، سایبان چتر می باشد. سایبان چتر نقش تعیین کننده ای در جلوه فضای باز رستوران دارد. همچنین با جلوگیری از نور و گرمای آفتاب، باعث احساس رضایتمندی بیشتر در مشتریان می شود.

– گرین وال یا دیوار سبز

گرین وال یا دیوار سبز از سری محصولاتی است که علاوه بر فضای داخلی در فضای باز نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از آن جایی که گرین وال ها در ابعاد و تعداد خانه های مختلف تولید می شوند در هر فضایی حتی فضا های کوچک هم قابل استفاده است.

– کفپوش تایل

کفپوش تایل از محصولاتی است که در ورودی رستوران و همچنین بر روی سطح زمین فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد و طرح و جذابیت خاصی را به محیط القا می کند. کفپوش تایل در عین حال که تنوع رنگی بالایی دارد، تنوع طرح زیادی نیز دارد؛ در نتیجه با هر نوع چیدمانی هماهنگ می شود.

هر رستوران‌داری مطابق با سلیقه خود می تواند از کفپوش با طرح ها و رنگ های مختلف برای فضای باز خود استفاده کند.

برای مشاهده کفپوش تایل روی لینک زیر کلیک کنید

کفپوش تایل

 1. تجهیزات

تجهیزات رستوران باید با توجه به نوع رستوران و نیاز مشتریان انتخاب شود. تجهیزات باید به گونه‌ ای باشد که به مشتریان احساس راحتی و رضایت دهد. برای مثال، صندلی ‌ها باید راحت باشند و میز ها باید به اندازه کافی بزرگ باشند تا غذا و نوشیدنی‌ ها به راحتی بر روی آن‌ ها قرار بگیرند.

در آخرین مطالعاتی که بر روی رستوران ها انجام شده است. در صدر ویژگی اصلی دکوراسیون رستوران، صندل های آن و راحتی‌شان قرار دارد. بعد از صندلی مواردی مانند میز رستوران، نحوه نور پردازی و موسیقی در اولیت های بعدی قرار دارند.

 1. منو

منو یکی از عوامل مهم در رستوران است. منو باید جذاب و متفاوت باشد و به نیاز مشتریان پاسخ دهد. منو باید شامل غذا های متنوع و با کیفیت باشد و به نحوی طراحی شود که به راحتی خوانده شود.

 1. نورپردازی

از دیگر عوامل مهم در طراحی رستوران نورپردازی آن است. یکی از مهم ترین مواردی که نظر مشتریان گذری را به خود جلب می کند، نحوه نورپردازی است. بهتر است نورپردازی به گونه‌ ای باشد که حس خوبی را در مشتریان ایجاد کند به طوری که فرد با نگاه کوتاهی تصور فضای جذابی را از محیط شما با خود بکند.طراحی رستوران فضای باز

 1. خدمات

نوع و نحوه خدمات و خدمت رسانی در رستوران بسیار در ذهن مشتری اثر گذار می باشد. خدمات باید به گونه ‌ای باشد که به نیاز مشتریان پاسخ دهد و به آن ‌ها را رضایت ببخشد. خدمات باید با توجه به نوع رستوران و نیاز مشتریان طراحی شود.

 1. قیمت

قیمت در رستوران بسیار مهم است. قیمت باید با توجه به نوع رستوران و نیاز مشتریان تعیین شود. قیمت باید به گونه ‌ای باشد که با سطح کیفیت غذا و خدمات مطابقت داشته باشد.

 1. تجربه کاربری

تجربه کاربری باید به گونه‌ای باشد که به مشتریان احساس رضایت دهد و آن‌ها را به خود جذب کند. تجربه کاربری باید شامل تمام عواملی باشد که در طراحی رستوران مطرح شد.

به طراحی رستوران خود اهمیت دهید…

طراحی رستوران یک فرایند پیچیده است که نیاز به توجه به جزئیات دارد. همه عواملی که در این مقاله بررسی شد، باید با دقت و توجه به نیاز مشتریان انجام شود. با توجه به این عوامل، می‌توان رستورانی جذاب، متفاوت و موفق طراحی کرد.

طراحی رستوران

با یک تماس تجهیزات رستوران خود را تهیه کنید.

مجموعه دکورایا سال ها تجربه در زمینه فروش محصولات و مبلمان و میزو صندلی های رستورانی دارد که نمونه های آن در سطح شهر مشهد و شهرهای دیگر قابل مشاهده است.

میتونین در سایت دکورایا انواع محصولات کافی شاپ رستوران را مشاهده کرده و یا به صورت تلفنی با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

   تماس با تیم دکورایا 09351107780

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *